array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in /home/muzikamu/domains/muzika-musumintys.lt/public_html/cms/Ip/Internal/Translations/JsonLoader.php:48array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in /home/muzikamu/domains/muzika-musumintys.lt/public_html/cms/Ip/Internal/Translations/JsonLoader.php:48 Biografija

Silvija Miliūnaitė - Bliūdžiuvienė

Silvija Miliūnaitė – Bliūdžiuvienė (g.1993) – sparčiai kylanti karjeros laiptais jaunosios kartos kompozitorė, puiki smuikininkė, pianistė, dirigentė, choro dainininkė, pedagogė ir renginių organizatorė. 2011m., už kompoziciją „Naktis geležinkelio stotyje“ trims kontrabosams, jaunųjų kompozitorių konkurse pelnė III – ąją vietą,  o už  giesmę „Tu mano sielai šviesa“,  Lietuvos Jaunimo dienų  Šv. Mišių giesmių konkurse 2013 m. kompozitorei skirta premija.

Savo kūrybinį kelią muzikė pradėjo 1999 m., Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, kur iki 2012 m. mokėsi Indrės Čepinskienės smuiko klasėje. Čia būsimoji kompozitorė Algirdo Briliaus klasėje gavo ir pirmąsias kompozicijos pamokas.

2012 m., Silvija įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. Vaclovo Augustino kompozicijos klasę, o nuo 2014-ųjų mokosi pas prof. Mindaugą Urbaitį.

Šalia kūrybinio darbo, itin svarbią vietą kompozitorės gyvenime užima ir koncertinė veikla. 2007-2009 m., menininkė reiškiasi kaip smuikininkioų ansamblio narė, 2008-2010 m., kaip įvairių orkestrų  muzikantė dalyvauja gastrolėse bei įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose, diriguojant  S. Domarkui, S. Sondeckiui, M. Staškui, o 2011 m., išbando savo jėgas ir muzikos kritikos srityje – Šiuolaikinės muzikos festivalyje Iš Arti recenzuoja koncertus.

2011 m., paženklinti svarbių įvykių. Lapkričio 17-25 dienomis, surengiami pirmieji autoriniai Silvijos Miliūnaitės kūrybos vakarai Kauno menininkų namuose ir Lietuvos kompozitorių sąjungoje. Čia prasideda naujas, daug žadantis kūrybinis etapas.

Nuo studijų pradžios Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Silvijos Miliūnaitės opusai skamba įvairiuose studentų organizuojamuose koncertuose, o 2013 m. kompozitorė grupės ANTIS užsakymu, parašo „ANTISimfoniją“ styginių kvartetui, kuri įtraukiama į „Baisiai Džiugu“ albumą bei atliekama Sostinės dienose 2013. Nuo 2014 m. kompozitorė tampa asociaciojos LATGA ir AGATA nare.

Svarbu paminėti ir kitus veiklos barus: 2012-2013 m. – vokalinio ansamblio „Naujas Balsas“ vadovė, nuo 2014-ųjų – meninio ugdymo pedagogė Montessori metodo centre, o taip pat įvairių meistriškumo kursų dalyvė.

Jaunosios kompozitorės opusams būdinga įvairiaspalvė muzikinė kalba. Jos kūrybos negalima įsprausti į jokius rėmus, priskirti vienai stilistinei krypčiai ar dominuojančiai tematikai. Tą patį galima pasakyti ir apie kompozicijų instrumentinę sudėtį. Netradicinius sprendimus diktuoja netikėtai, širdies gelmėse gimstančios idėjos: „Aš tiesiog pasirenku priemones, papasakoti savo istorijai. Mano muzika skamba žodžiuose, o žodžiai – muzikoje“ – apie savo kūrybinius ieškojimus kalbėjo menininkė.

Viskas ką galime išgirsti – patys tikriausi kompozitorės jausmai ir išgyvenimai, dvelkiantys subtilia elegancija ir  moterišku jautrumu. Jos kūryba iš tiesų – muzikinis dienoraštis.  

Jurgita Valčikaitė